Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 08-10.06.2018 r. w Krakowie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku i zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem”, uczestniczyli w XXV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Ich występ okazał się bardzo udany. Debiutująca na zawodach tej rangi Emilia Pestka w skoku w dal był druga, Natalia Babińska (ZSP w Malachin) była pierwsza w rzucie oszczepem i druga w skoku w dal. Marcelina Choińska (ZSS Chojnice) zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą i drugie miejsce w rzucie oszczepem.
W klasyfikacji medalowej grupy starszej województwo pomorskie zajęło pierwsze miejsce, a w kategorii grupy młodszej drugie miejsce. Liczymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w kolejnych latach. Pozostałe miejsca naszych zawodników: Emilia Pestka – IV miejsce 800 m, Dawid Turzyński – V miejsce skok w dal, XII w biegu na 100 m, Mateusz Rekowski – VII skok w dal, VIII 1500 m. Gratulujemy!
Zawodników do zawodów przygotowali – Justyna Rokita (ZSP Malachin), Sławomir Jankowski (ZSS Chojnice), Przemysław Lepak i Jarosław Fidurski. /tekst J. Fidurski/