Warsztaty w Sworach

12 grudnia 2013 r. uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej ZSS wzięli udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez pracowników Zaborskiego Parku Krajobrazowego w nowo powstałej siedzibie Domu Kultury w Swornegaciach.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Tematyka zajęć nawiązywała do rozpoczętej akcji dokarmiania ptaków pod hasłem: „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. W trakcie zajęć uczniowie poznali sylwetki ptaków, ich ubarwienie i nazwy gatunkowe oraz wykonali prace przestrzenne z papieru – gile. Odbył się również pokaz slajdów. Później rozwiązywano zagadki tematyczne oraz rozegrano konkurencje sprawnościowe jak „dokarmiamy dzięcioła” – rzuty szyszką do celu”. Pani Grażyna Jaszewska bardzo ciekawie mówiła o tym jak wygląda domek dla ptaków, jaki pokarm jest ulubionym przysmakiem niektórych gatunków. Następnie wyruszyliśmy na zajęcia terenowe. Tu pomocne były profesjonalne lornetki. Pozwoliły one obserwować takie ptaki jak: wróble, sikorki, sroki, wrony oraz pływające młode łabędzie, kaczki krzyżówki, łyski. Po powrocie każdy mógł pokolorować obrazek sikorki modraszki i sikorki bogatki.