Spotkanie Wigilijne uczniów ZET

Dzisiaj, tj. 20 grudnia 2012 r. odbyło się Spotkanie Wigilijne uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych 2, 3 i 4.

Przygotowania zaczęły się już dzień wcześniej – wielkim gotowaniem. Uczniowie pod opieką nauczycieli lepili pierogi, gotowali łazanki z kapustą i przygotowywali paszteciki. Było niesamowicie, wesoło, zespołowo. Praca „paliła się” w rękach i wcale nie sprawdziło się powiedzenie „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść”. Może dlatego, że byli również kucharze 🙂

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Po gotowaniu pięknie sprzątnęliśmy kuchnię, łazanki i paszteciki powędrowały do lodówki, a pierogi zostały przykryte, żeby nie wyschły. Następnego dnia w klasie pojawił się udekorowany Wigilijny Stół. Było sianko pod obrusem, opłatki, zielone gałązki świerka, świeczki, puste miejsce dla wędrowca, tradycyjne potrawy, pierniczki, no i czerwony barszczyk. Wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Jezusa, łamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Potem raczyliśmy się wszystkimi przysmakami, aż niektórym urosły brzuszki :). Jedzonko przerywaliśmy wspólnym kolędowaniem. Na zakończenie uczniowie dostali skromne prezenciki. Wręczyły je wychowawczynie w imieniu gwiazdora. Uroczystość przygotowali uczniowie z nauczycielami: p. A. Wegner, p. K. Żychlińską, p. L. Lonczak-Męcikalską, p. A. Gawin, p. L. Krysiak. Wszystko mogło odbyć się również dzięki Rodzicom uczniów.