Zdobyliśmy zamek w Człuchowie

W piątek 25 października uczniowie klas I i II gimnazjum należący do Kółka Krajoznawczego, pod opieką pań Beaty Leszczyńskiej i Marzeny Janikowskiej udali się na trzygodzinną wycieczkę do pobliskiego Człuchowa. Głównym celem był zamek krzyżacki i jego otoczenie.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Weszliśmy zatem na zamkową wieżę, oczywiście wybierając drogę wiodącą wąskimi i krętymi zabytkowymi schodami, bo tylko tak można dobrze „poczuć” dotknięcie historii. Na samej górze jest taras widokowy, z którego obserwowaliśmy przez lunety bliższą i dalszą okolicę. Potem obejrzeliśmy jeszcze wejście do lochu, nieco zabytków, wystawę „VOYAGE” Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz film opowiadający o budowie i historii zamku. Mieliśmy też okazję pospacerować po podzamczu, na którym obecnie znajduje się park, a w nim tablica informująca o historii tego miejsca. Z podzamcza przeszliśmy na człuchowski rynek, by z bliska obejrzeć fontannę i budynki widziane wcześniej z wieży. Resztę miasta zobaczyliśmy już z okien samochodów.